Skontaktuj się z nami :)
+ 22 100 67 67

Jak otrzymać zwrot

Wykonywanie legalnej pracy wiąże się zawsze z odprowadzaniem podatków. Bardzo ważne by pilnować swoich wszystkich przychodów i wydatków by móc właściwie rozliczyć się z urzędem skarbowym. O ile w kraju wydaje się być to wszystko w miarę zrozumiałe o tyle w przypadku pracy za granicą powstaje wiele pytań i wątpliwości.

Otóż praca za granicami kraju również umożliwia otrzymanie zwrotu podatku. Oczywiście musi ona być w pełni legalna. Tylko wtedy przysługuje nam taka możliwość. Ważne jest także gromadzenie wszystkich dokumentów takich jak:
– umowa o pracę
– dochody
– wysokość kwoty odprowadzanej na podatki
– karta podatkowa
– inne

Przebywając w danym kraju możemy bezpośrednio rozliczać się z obecnym urzędem. Jednak osoby, które chcą tego dokonać po powrocie do kraju muszą uzbroić się w cierpliwość. Wszystkie dokumenty muszą zostać dostarczone pocztą pod właściwy adres, a następnie rozpatrzone przez lokalnych urzędników. Jeżeli nie mamy pojęcia jak zabrać się do całego procesu warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, która zajmuje się tym tematem od lat. Doświadczenie takich instytucji pozwala na sprawne załatwienie wszystkich spraw.

W przypadku, gdy nie możemy znaleźć dokumentów należy przedstawić:

– dane pracodawcy
– okres zatrudnienia
– wysokość dochodu

W większości przypadków nawet te podstawowe informacje wystarczają do tego byśmy mogli otrzymać pełny zwrot podatku, który nam się należy. Jeśli jednak mamy pewne problemy profesjonalna firma powinna się ze wszystkim bez przeszkód rozprawić w naszym imieniu.
Skorzystaj – zwrot podatku z Niemiec w Katowicach